Kvetinárstvo Arcadia Kvetinárstvo Arcadia

Svadobný kvetinový servis

Kvetinárstvo Arcadia: svadobny kvetinovy servis

Viac...

Tipy a triky pre vaše kvetiny

Kvetinárstvo Arcadia: tipy a triky

Viac...

Arcadia E-Shop, nákup z pohodlia vášho domova

e-shop-titulok

Viac...

 

Kvety Arcadia už aj na facebooku!

Milí zákazníci, pokiaľ chcete byť včas informovaní o aktuálnom dianí a novinkách v našom kvetinárstve, sledujte nás na facebooku: https://www.facebook.com/kvetyarcadia

Predajňa Flower shop Arcadia

Kvetinárstvo Flower shop Arcadia sa nachádza ulici na ul. M.Pišúta 2 v LM, vedľa pešej zóny Námestia Osloboditeľov.

Otváracie hodiny

Po - Pi:   8:30 - 17:00
So: 8:30 - 12:00

Ako postupovať pri výbere svadobnej kytice?

Každá nevesta si praje, aby jej veľký deň bol nezabudnuteľný a najkrajší. K navodeniu slávnostnej atmosféry svadobného dňa prispievajú predovšetkým kvety, či už v podobe svadobnej kytice, pierka pre ženícha, dekorácie obradného miesta, vozidla novomanželov, alebo aj výzdoba svadobnej tabule.

Všeobecne platí, že kytice a kvetinové dekorácie by mali byť len doplnkom podčiarkujúcim krásu a osobnosť nevesty a ženícha.

Ako postupovať?

1. V našom obchode sa môžete inšpirovať  fotografiami najobľúbenejších svadobných kytíc, ktoré máme archivované  v elektronickej databáze. Taktiež máme k dispozícii aj množstvo printových katalógov a floristických časopisov, ktoré Vám tiež môžu pomôcť k správnej voľbe. Ak nemáte žiadnu konkrétnu predstavu ako by mala kytička vyzerať, je na nás aby sme vás naviedli k čo najlepšiemu výsledku. Veľmi často však nevesta má jasnú predstavu, akoby tá jej mala vyzerať. Nie vždy je to však dobrý výber. V takom prípade nie je našou úlohou len „splniť objednávku“, ale presvedčiť nevestu, aby svoje rozhodnutie upravila a s jej pomocou zvoliť vhodnejší variant.
2. Úplne najdôležitejšie sú svadobné šaty a ich fotografiu by mala nevesta mať už vo chvíli, kedy prichádza do nášho obchodu. Práve im sa prispôsobuje farba a typ kytice, a preto by nemal byť postup nikdy opačný.
3. Samotná kytica sa musí hodiť k neveste, pričom treba zohľadniť jej postavu (malá, veľká, drobná, silná), vek, rysy tváre a farebný typ, plánovaný účes a nalíčenie, farbu a strih šiat a doplnkov a tiež samotnú osobnosť nevesty.
4. Kytica musí vyžarovať rovnakú náladu ako jej nositeľka a tvoriť harmonický celok. V žiadnom prípade nesmie byť obyčajná. Napr. elegantná nevesta býva mladá, upravená obyčajne vysoká, štíhla žena s vyčesanými alebo krátkymi vlasmi. Ideálne k jej typu sú kytice, ktoré rovnako ako ich nositeľka vyjadrujú eleganciu a reprezentatívnosť. Mali by byť jednoduché s dokonalo prepracovanými detailmi a zdobením, môžu pôsobiť originálne a luxusne či už tvarom alebo výrazom.
5. Napriek tomu, že pri výbere kytíc platia určité zákonitosti, má každá nevesta vlastnú individualitu a ku každej je treba tak pristupovať.
6. Prečo je svadobná kytica drahšia ako bežná gratulačná kytica? Cena svadobnej kytice bude vždy  vyššia ako cena bežných gratulačných kytičiek a to niekoľkých dôvodov. Za prvé ide o vysokú náročnosť spracovania väzby, ktorá môže trvať aj niekoľko hodín a vyžaduje si  značnú skúsenosť, zručnosť a cit. Technické prevedenie – spôsob a štýl ukladania kvetov do kytice musí byť aj praktické, aby kytička vydržala záťaž manipulácie počas celého dňa a noci v bezchybnom stave za akéhokoľvek počasia. Ďalším dôvodom je nutnosť použitia nemalého množstva kvetín a materiálu. Keď si  to zhrnieme, cena sa odvíja nielen od veľkosti kytice, čo do objemu použitého materiálu, ale aj od spôsobu väzby a nárokov na jej výsledný tvar. Svadobná kytica patrí z tohto hľadiska k tým najnáročnejším a jej vyhotovenie je preto dobré zveriť do rúk odborníka.

Z ponuky e-shopuRýchly kontakt

Flower shop Arcadia
M.Pišúta 2
Liptovský Mikuláš 031 01

Mobil: T-com: 0902-415-246

                     0903-638-856

Mail:    Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Číslo účtu: SK80 7500 0000 0040 1954 0769

IBAN-medzinárodné číslo účtu:  SK80 7500 0000 0040 1954 0769

Facebook: https://www.facebook.com/kvetyarcadia

Nebojte sa opýtať

Váš email 
Názov 
Vaše meno 
Otázka 
Zadajte kód sdeugs Kód