Kvetinárstvo Arcadia Kvetinárstvo Arcadia

Zeleň pre zdravý život

Tipy a triky pre vaše kvetiny
Tipy a triky pre vaše kvetiny
Vedeli ste, že ľudia, ktorí sú doma a na pracovisku obklopení izbovými rastlinami, sú menej náchylní na choroby, odolnejší voči stresu a že ich práca aj život viac baví?
Súčasný životný štýl nás núti tráviť viac času v uzavretom priestore, či už v kanceláriách, obchodoch alebo doma. Vnútri sme až 90% času. S tým súvisí rastúca pozornosť venovaná vplyvom tohto životného štýlu na naše zdravie a psychiku. Veľa ľudí už pochopilo ako dôležité je relaxovať po náročnom pracovnom maratóne a zájsť na prechádzku do prírody. Tiež sa začína prisudzovať patričný význam zeleni na pracoviskách ale i v domácnostiach. Vplyvom zelených rastlín na pracovné výkony sa už zaoberalo niekoľko štúdií. Vyplýva z nich, že pracovníci, ktorí pracujú v prostredí, v ktorom je zeleň, podávajú lepší výkon a sú tiež menej chorí. Rastliny majú totiž schopnosť pohlcovať zo vzduchu látky, ktoré ľuďom nesvedčia. Význam zelene na pracoviskách vzrástol spolu s príchodom otvorených kancelárií tzv. "open space" na počiatku 70. rokov. Klimatizovanie priestorov s nízkou vlhkosťou vzduchu vedie k mnohým zdravotným problémom zamestnancov. Na naše zdravie majú nepriaznivý vplyv aj škodlivé látky, ktoré vylučujú tlačiarne, kopírky, monitory PC (formaldehyd, toulén, benzén). Koberce, nátery na strechách, nábytok, rôzne lepidlá tiež ku tomu výrazne prispievajú. Tomuto „chemickému koktejlu“ sme vystavení deň čo deň. V dôsledku toho trpí stále viac ľudí bolesťami hlavy, únavou, pálením očí a dýchacími problémami. Klíma na pracoviskách, alebo doma sa dá jednoducho a príjemne zlepšiť izbovými rastlinami. Viac ako 97% absorbovanej vody uvoľňujú späť do ovzdušia prostredníctvom listov a zlepšujú tak vlhkosť vzduchu. Čo by ste mali vedieť? Čím nám izbové rastliny prospievajú?

  • Znižujú stres a zlepšujú náladu
  • Zvyšujú atraktivitu  prostredia
  • Znižujú vyčerpanie, odbúravajú bolesť hlavy a podráždené oči
  • Trvale znižujú absenciu spôsobenú ochorením až o 60%
  • Absorbujú škodlivé látky, pohlcujú prach a špinu, tlmia hluk
  • Dodávajú vzduchu vlhkosť
  • Sú ekologické, lacnejšie než prístroje na čistenie vzduchu a nespôsobujú žiaden hluk
  • Podnecujú k lepším výkonom zamestnancov, ktorí pracujú s PC (cítia sa lepšie, sú produktívnejší)

Rýchly kontakt

Flower shop Arcadia
M.Pišúta 2
Liptovský Mikuláš 031 01

Mobil: T-com: 0902-415-246

                     0903-638-856

Mail:    Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Číslo účtu: SK80 7500 0000 0040 1954 0769

IBAN-medzinárodné číslo účtu:  SK80 7500 0000 0040 1954 0769

Facebook: https://www.facebook.com/kvetyarcadia

Nebojte sa opýtať

Váš email 
Názov 
Vaše meno 
Otázka 
Zadajte kód djfqeu Kód